KsiążkaKultura

Alek Rogoziński, czyli najlepszy sposób na deszczowe dni

Alek Rogoziński

Najlepszy sposób na burzowe popołudnie? Łóżko, dobry trunek i książka. Jaka? Najlepiej zabawna. Takie właśnie są książki „Jak Cię zabić kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”. Byłam oczarowana po ich lekturze. Są to kryminały, mimo wszystko (trzymają w napięciu), ale można się przy nich wspaniale bawić! Zabawne dialogi, komizm sytuacji i co najważniejsze intryga. Można? Alek Rogoziński udowodnił, że można!

do trzech razy śmierć

W „Do trzech razy śmierć” trup ściele się gęsto (jak sam tytuł wskazuje). Jest to pierwszy tom serii z Różą Krull, zabawną autorką powieści kryminalnych z wielkim dystansem do siebie. Cała opowieść wyśmiewa środowisko pisarzy. Pokazuje obłudę i wyścig szczurów, który towarzyszy każdej dziedzinie życia. Czytając miałam skojarzenie z Agathą Christie – akcja dzieje się pod Krakowem w dworze otoczonym bagnami, a więc krąg podejrzanych jest zamknięty.

Przyznam szczerze „Jak Cię zabić kochanie?” podobało mi się dużo bardziej niż „Do trzech razy śmierć”. Opowieść jest tak KOMICZNA, sam pomysł na połączenie Warszawy z Los Angeles w tak zawiły sposób jest już niesamowity. Historia jest prosta: mąż chce zabić żonę, żona chce zabić męża oboje robią to dla wielkiej fortuny, którą mają otrzymać w spadku. Jest tylko jednej problem wszystko idzie nie tak, na dodatek z za oceany przylatują szalone zakonnice, które chcą przejąć cały skarb starszej Pani. Tutaj Alek Rogoziński poprawia nam humor w trzy sekundy pokazując jak wszystko, ale to wszystko może puść nie tak! Serio, podniosło mnie to na duchu, że nie tylko mi może coś czasem nie wychodzić! Bardzo, bardzo polecam! Koniecznie w zaciszu domowym! Ostrzegam nie czytajcie w pociągu, Wasi kompani w podróży mogą dziwnie na Was zerkać jak będziecie wybuchać śmiechem.

Ten gatunek opowieści to podobno „komedia kryminalna” chociaż ja nazwałabym to „w krzywym zwierciadle życia”.

Czytaliście coś zabawnego ostatnio? Koniecznie dajcie znać!

ZapiszZapisz

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *