FilmKultura

Atomic Blonde

atomic blonde

Jeśli zastanawialiście się, czy wybrać się do kina na zgrabną Charlize Theron, biegającą po Berlinie, to ułatwię Wam to zadanie. Chcesz posłuchać dobrej muzyki i popatrzeć na kobietę zabijającą szpikami? Idź koniecznie! Chcesz wiedzieć o co chodzi w całej historii? To nie jest film dla Ciebie. Dla mnie film jest kompletnie nie zrozumiały. Mimo wszystko, bawiłam się dobrze.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Atomic Blonde: 5/10

Pierwsza i najważniejsza sprawa (po wyjściu z kina na sto procent będziecie tego szukali) tu znajdziecie soundtrack do Atomic Blonde na Spotify. Jest naprawdę dobry. Jedna z niewielu rzeczy, która wyróżnia ten film, to dobra muzyka podczas większości scen walki. Daje to poczucie, że główna bohaterka, Lorraine Broughton, jest niezniszczalna, a zabijanie wrogów czerwonymi butami na obcasie to dla niej pikuś.

atomicblonde

James Bond w spódnicy?

Lorraine pracuje dla MI6, zamiast Martini pije rosyjską wódkę. Zażywa kąpieli w wannie pełnej lodu, bije się jak Bond, tyle że w krótkiej spódnicy i na wysokich obcasach. Tak samo jak James lubi kobiety. Nie jest (chyba?!) tym za kogo się podaje. Nie każda akcja kończy się dla niej powodzeniem. Ale nie na tym zależy widzowi, prawda? Widz ma się dobrze bawić i to kryterium jest spełnione.

O czym jest Atomic Blonde? 

Nie mam zielonego pojęcia. Czy chodzi o zburzenie muru berlińskiego? Czy o odnalezienie tajemniczej listy szpiegów ukrytej w zegarku? Odnalezienie zdrajcy, podwójnego agenta? NIE WIEM. Po opuszczeniu kina nadal tego nie wiedziałam. I nie wiem, czy to wina muzyki, napisów, scenariusza, czy mojej nie uwagi…

atomic blonde

Zwykły śmiertelnik?

O dziwo, przez połowię filmu Charlize Theron jest cała w sinikach, poobijana, na jej twarzy widać ślady walki. Dziwne, bo większości produkcji tego typu nasz bohater już w kolejnej scenie jest świeży i pachnący, do tego wypoczęty. I nie ważne, że po takich obrażeniach powinna nie żyć już tysiąc razy i nie wstać (a wstaje, na szpilach, serio!), ma siniaki do końca filmu, wszędzie. Więc brawa dla twórcy za tą ludzką twarz! Szkoda, że tylko w tym aspekcie. Wyobraźmy sobie (szczególnie kobiety), że cały dzień biegamy, bijemy się i wszystko robimy w butach na wysokim obcasie! Ja po 5 minutach drogi po warszawskich chodnikach mam dość i marzę żeby ktoś mnie zastrzelił, skrócił mojej cierpienia. A ona dała radę, cały film równo, nieskazitelna stylówka, podziwiam!

A wiec iść czy nie iść? Oto jest pytanie. Powiem tak, będziecie się dobrze bawić ale nie wymagajcie zbyt wiele. Przypominam, w kinie też można tańczyć! Dla niezdecydowanych zwiastun Atomic Blonde (zawierający najlepsze sceny)!

Samych wspaniałości!

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *