FilmKultura

Baby Driver

baby driver

Wspaniała muzyka, trochę śmiechu, szybka jazda i same gwiazdy – to powinno przekonać każdego do obejrzenia Baby Driver. Wybrałam się na niego ze względu na wspaniałe recenzje i post na Facebook’u Stephana Kinga, który go polecał. Nie rozczarowałam się, chociaż miejscami było nudnawo. 

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Baby Driver: 9/10

Historia jest prosta: młody kierowca, Baby, spłaca dług u mafiozy biorąc udział w napadach. Baby jest specyficzny, cały czas ma słuchawki na uszach. Ma przy sobie kilka par okularów przeciwsłonecznych. Kiedy jego dług zostaje spłacony, chce skończyć z wożeniem rabusiów. Poznaje piękną kelnerkę Debrę, co sprawia, że jeszcze bardziej chce uwolnić się od świata przestępczego. Teraz Baby walczy nie tylko o wolność, ale także o miłość.

Baby driver

Cały film tworzy przede wszystkim muzyka. Już od pierwszej sceny nadaje rytm i jest tak naprawdę kolejnym bohaterem filmu. Po pierwszej mocnej scenie, w której Baby daje pokaz swoim umiejętnościom na drodze przychodzi chwila spokoju, potem zaczynamy się trochę nudzić i niecierpliwie zerkamy na zegarek. Na całe szczęście potem akcja wraca.

baby driver

Gdy tylko na ekranie pojawił się Jon Hamm podekscytowana szepnęłam do mojego kompana „Zobacz DON DRAPER” i odrazu było mi lepiej (nie wiedziałam, że gra w tym filmie). Dla takiego serialowego maniaka jak ja, niektóre osoby zawsze pozostaną tylko z tą jedną, jedyną serialową rolą, nie ważne gdzie się ich zobaczy. W Baby Driver, Jon Hamm jest wierny jednej kobiecie, którą kocha najbardziej na świecie, jest w stanie zabić dla niej. Jest bad boyem, mniej eleganckim niż w Mad Man.

baby driver

No i oczywiście Frank Underwood. To, że pojawi się na ekranie przekonało mnie do filmu. Kevin Spacey w tym wydaniu jest członkiem mafii, wpływowym ale trochę zdziadziałym. Dla osób mocno związanych z House of cards, niektóre sceny z udziałem Spacey mogą być dość drastyczne.

Soundtrack do filmu na Spotify znajdziecie tutaj.

A więc warto. Obsada bardzo dobra, muzyka wspaniała, historia zrozumiała – nic tylko wybrać się do kina!

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *