KsiążkaKultura

Bliźnięta z lodu – S.K. Tremayne

Bliźnięta z lodu

Jestem trochę rozdarta po wysłuchaniu tej książki. Gdyby nie pełen napięcia, przepełniony strachem koniec książki, pewnie by mi się nie podobała. Warto się jednak przemęczyć na początku. Historia opowiedziana w Bliźniętach z lodu jest intrygująca, ciekawa, a co najważniejsze – inna! Tremayne udowadnia, że aby było strasznie, nie potrzeba trupów i obrzydliwych opisów.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Bliźnięta z lodu: 8/10

O czym opowiada?

Jedna z bliźniaczek jednojajowych umiera w wypadku. Rok po wypadku, dziewczynka, Angus i Sarah Moorcroft przeprowadzają się na małą szkocką wyspę. Chcą odciąć się od tego koszmaru i zacząć wszystko od nowa. Jeszcze w Londynie dziewczynka, która przeżyła twierdzi, że jest tą zmarłą. Jej matka, Sarah próbuje dowiedzieć się, co naprawdę stało się w dniu wypadku. Szuka odpowiedzi na pytanie, która z córek nie żyje.

Narratorami powieści są Sarah i Angus – jest to świetny pomysł. Widzimy jak różnie widzą oni całą tą sytuację, jak różna jest żałoba w obu wypadach. Każdy czytelnik może wierzyć temu, komu chce wierzyć. I to jest mega! Całą książkę trzymasz czyjąś stronę, dopiero na koniec okazuje się czy miałeś rację.

Bliźnięta z lodu

Za dużo opisów piękna córki/córek

Oczywiście, opisy postaci w książkach są ważne. Jednak powinny wystąpić raz, dwa razy. Niestety w Bliźniętach z lodu cały czas czytamy o tym, jakie bliźniaczki są: piękne, idealne, mądre, wspaniałe, jak pachną, jakie mają oczy. Gdyby to wszystko wykreślić z książki (wraz z dziwnymi metaforami) została by połowa jej aktualnej objętości.

Warto?

Mimo wszystko, warto poświęcić tej opowieści swój czas. Koniec jest niesamowity. Trzyma i trzyma w napięciu (tylko te opisy). Książka musi być dobra skoro mimo zmęczenia i porannego wstawania musiałam jej wysłuchać do końca. Koniec podciągnęłabym pod horror, autentycznie się bałam. Nie wiedziałam co jest prawdą, co nie. No i to zaskoczenie na koniec.

Książki słuchałam na Storytel. Interpretacja Pauliny Raczyło jest niesamowita, bardzo polecam.

To jak, sprawdzisz która z Bliźniaczek z lodu przeżyła? Staniesz po stronie Angusa czy Sarah? Daj znać jak wrażenia!

 

 

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *