Książka

Mój pierwszy audiobook! Charlotte Link – Nieproszony gość

Dopiero odkryłam audiobooki! Teraz zastanawiam się, jak wcześniej mogłam bez nich żyć? Mogę zapoznawać się z książkami dosłownie wszędzie. Co więcej, raz czytać, raz słuchać tą samą książkę! Niesamowita sprawa! Na pierwszy ogień poszedł Nieproszony Gość Charlotte Link.

Dlaczego audiobook? Nie chce tracić czasu stojąc w korkach, przemieszczając się z miejsca na miejsce. Coż od kiedy do pracy dojeżdżam samochodem, nie wiem ile dokładnie zajmie mi droga. Są dni gdy udaje mi się to ekspresowo. Są też poniedziałki i piątki, czyli około warszawskie dni korków. Pomyślałam więc, że warto było by słuchać na zmianę podcastów oraz audiobooków. Na początku nie byłam przekonana, dziwnie tak się słuchało. Bałam się, że wyobraźnia będzie mniej działać. Całe szczęście, myliłam się. Wyobraźnia działa jak należy. Zdarzają się nawet momenty, że nie można przestać słuchać!

Jak słuchać audiobooków?

Ja używam Legimi. Po wykupieniu abonamentu za 40 zł miesięcznie (oczywiście są też tańsze z ograniczeniami), mam dostęp do wszystkich ebooków i audiobooków w serwisie. Pobrałam aplikację Legimi na telefon, ściągnęłam audiobooka i już! Co więcej, jeśli chcę się przestawić na czytanie aplikacja sama zaznacza mi miejsce gdzie skończyłam słuchać w tekście. Niestety, nie testowałam czy łączy się także z czytnikiem i też zaznacza miejsce gdzie skończyłam słuchać. Wadą jest wygląd i działanie aplikacji na iOS. Jest trochę przestarzała i potrzeba do niej cierpliwości. Oczywiście, są także serwisy gdzie można pobrać tylko i wyłącznie audiobooki (Storytel, Audioteka), ale Legimi wydaje mi się bardziej ekonomiczne.

Charlotte Link Nieproszony gość

 

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ 

Nieproszony Gość: 5/10

Nieproszonygość

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, mimo jej sławy. Szczerze mówiąc, liczyłam na coś bardziej strasznego? Możliwe, że mam wyostrzonego smaka na kryminały po Simonie Beckett’cie (coż, po nim nic już nie jest makabryczne). W sumie giną dwie osoby, więc niezbyt wiele. Osiemdziesiąt procent rzeczy w książce można się domyśleć, zanim autorka Nas o nich uświadomi. Intryga jest dobra, chociaż nie miałam żadnego „wow” podczas słuchania. Zdecydowanie bardziej dla kobiet.

Jest to historia Rebecki Brandt, która straciła ukochanego męża w wypadku samochodowym. Po jego śmierci, wyjechała do Francji, aby pobyć sama. W dzień gdy, Rebecka chce popełnić samobójstwo dzwoni do niej przyjaciel jej męża. Po kilku godzinach zjawia się z prawą autostopowiczów, Inga i Marius. Rebecka wypożycza im, łódź. Z rejsu wraca tylko Inga. W tym samym czasie, w Niemczech zostają odnalezione zwłoki małżeństwa.

 

 

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *