KsiążkaKultura

Dwoje do pary – Andy Jones

Dwoje do pary Andy Jones

Dwoje do pary to zabawna, wzruszająca książkowa komedia romantyczna. Co dzieje się po wielkich motylach w brzuchu, szaleńczym pożądaniu i fascynacji? Jak stawić czoła całkowicie nowej, zaskakującej sytuacji? Tekst zawiera spoilery (niewielkie).

Ivy i Fisher spotykają się od dziewiętnastu dni, kiedy spada na nich wiadomość o ciąży! Wszystkie gorące uczucia, nagle gdzieś znikają. Pozostaje tylko to, co zawsze po wielkim happy endzie. Codzienność, zmartwienia o finanse (serio, Fisher nie jest bogaty, szok!), o przyszłość, o drugą połowę. Można powiedzieć, że cała historia jest o docieraniu się dwójki osób. Poznawaniu się, uczeniu się siebie bez słodzenia, bez wielkich uniesień i klapek na oczach. Wszystko dzieje się na opak, pierwsze „randki” pojawiają się w połowie książki. Poznawanie rodziców, święta. Wszystko doprawione dobrym poczuciem humoru.

Narratorem jest Fisher, co jest nietypowe dla tego typu historii. Otwarcie powiada o swoich uczuciach, obawach. Dwoje do Pary pięknie pokazuje, jak często nasze uczucia nie są spójne z tym co robimy. Fisher podczas opowieści dorośleje, uczy się siebie i Ivy. Koniec ich historii pokazuje jak wiele pracy włożyli w swój związek, żeby to wszystko przetrwać razem.

Przez całą książkę miałam wrażenie, że zaraz coś runie. Serio. Bywały złe momenty ale nic nie było tak złe, żeby zepsuć relację bohaterów. A to w książkach nieuniknione, czytelnik powinien doznać oczyszczenia, prawda? I tak autor wodzi nas za nos. Pokazuje kawałek rzeczywistości, wprowadza w sytuację i nagle okazuję się, że jednak pokusa nie była aż tak wielka, a Dwoje do pary to nie kolejne romansidło ze schematem: miłość, zdrada, miłość. Książka jest dużo głębsza, reprezentuje inne wartości. Jednak kiedy wszystko runie, to bez ostrzeżenia tak jak w życiu. Bez zapowiedzi. Jest tylko wielkie BUM. Myślę, że nie tylko ja uroniłam kilka łez razem bohaterami. Andy Jones porusza nasze serce, zmusza do zatrzymania się i refleksji nad sobą. I to jest najpiękniejsze w książkach, właśnie po to je czytamy.

Dwoje do pary

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *