KsiążkaKultura

Idealne Życie – Minka Kent

Idealne Życie, pokazuje nie idealne życie. Za pięknymi zdjęciami na portalach społecznościowych kryje się nienawiść, zdrada i kłamstwa. Nic nie jest takie jak w Internecie. Kolejna książka niszcząca pozory, jakie stwarzają bogaci, piękni ludzie.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Idealne Życie: 5/10

Autumn Carpenter obserwuje rodzine McMullenów od lat. Nie ogranicza się tylko do mediów społecznościowych, mieszka w ich sąsiedztwie. To jest prawdziwa obsesja. Autumn lubi upodabniać się do osób, których zdjęcia znajduje na Instaface. Każdego dnia może być inną osobą, dzięki kopiowaniu ich stylizacji, fryzur, makijażu. Najbardziej zależy jej jednak na zbliżeniu się do McMullenów. Ich historię obserwujemy z perspektywy obserwatora – Autumn oraz osoby obserwowanej – Daphne McMullen.

Książka jest napisana prostym językiem. Nie jest zawiła. Nie ma niesamowitej fabuły. Dobrze się ją czyta. Koniec jest zaskakujący, mimo wszystko Idealne Życie kończy się dobrze. Nie ma zawiłych niepotrzebnych wątków pobocznych. Prosta, łatwa i przyjemna. Mimo, wszystko historia jest ciekawa, chciałam się dowiedzieć jak się zakończy.

Idealne Życie

(Nie) Idealne Social Media

Ile razy zastanawiałeś się, czy życie osób, które śledzisz w Internecie, jest takie piękne jak na zdjęciach? Zapewne niewiele. Przewijasz bezmyślnie tablice i patrzysz na piękne twarze, miejsca i jedzenie. Jeśli śledzisz osoby znane, pragniesz mieć tak piękne życie jak oni. Nic jednak nie jest idealne. Piękne życie, usłane różami, nie istnieje. Każdy ma gorsze dni, problemy. Każdy ma brzydkie ubrania, czasem źle wygląda. Każdy ma nieposprzątaną rupieciarnie w domu. Nikt się jednak tym chwalić nie będzie. Bo po co? Nie ma czego zazdrościć. Instagram to fabryka kompleksów. Patrzysz na te sztuczne rzęsy, wymalowane twarze, proste zdrowe włosy. Piękne białe pomieszczenia. Czasem się zastanawiam, czy Ci ludzie nie pracują? Tylko sprzątają mieszkania i jedzą sałatę? Chodzą do kosmetyczki i na zakupy a potem wstawiają zdjęcia? Cóż, może część z nich tak. Przeglądając media społecznościowe, warto pamiętać, że to wszystko to iluzja. Wycinek rzeczywistości. I wiem, że to oczywiste. Jednak warto w tym świecie, pełnym zawiści, zazdrości i wyścigów na bycie „Naj”, pamiętać o tym.

Zauważyliście ostatnio wysyp książek o tej tematyce? Jeśli jakieś przychodzą Wam do głowy, dajcie znać!

 

 

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *