Internetowe odkryciaKultura

Internetowe odkrycia – tworzenie strony WWW

internetowe odkrycia

Tym razem w Internetowych okryciach kilka słów o blogach pomagających nam stworzyć stronę WWW a potem ją ulepszać, pozycjonować i sprawiać, żeby była bardziej widoczna. Dużo się nauczyłam od tych dwóch przemiłych Pań, o których trochę poniżej. Efekty widzicie sami – jesteście w moim internetowym królestwie, które stworzyłam od początku do końca sama. 

Najnowszym odkryciem jest blog Oli Gościniak Jestem Interaktywna . Znajdziecie tam całe mnóstwo porad dotyczących pozycjonowania strony, wtyczek itd. Właśnie dobiegło końca wyzwanie Oli na Facebook’u dotyczące SEO. Po nim kupiłam kurs online aby ulepszyć (a raczej nabyć) umiejętności w tym temacie. Widziałam, na Instagramie Oli, że szykuje się kolejne wyzwanie tym razem dotyczące Google Analytics. Sprawdźcie koniecznie fanpage Oli, tam na pewno znajdziecie więcej informacji na ten temat – darmowe zdobywanie wiedzy to, to co lubimy najbardziej ❤️

Tworzenie strony internetowej od zera

Stworzenie całej strony, wszystkie zainstalowane wtyczki i całą masę wiedzy zawdzięczam Ewelinie Muc, która prowadzi kurs online WP dla Zielonych i stronę Girls who wordpress. Na blogu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje do stworzenia własnej strony internetowej, wszystko napisane prostym językiem, krok po kroku. Ewelina ma także grupę na Facebook’u, gdzie można zadawać pytania i wspierać się nawzajem w tej wordpressowej przygodzie. Skorzystałam z tej możliwości i muszę przyznać, że są tam osoby pomocne i z dużą wiedzą. Ostatnio pojawił się tam wywiad z Ariadną Wiczling, która prowadzi podcast Po Nitce Ariadny. Dla mnie mega! Jak wiecie, kocham podcasty a w tej rozmowie było o nich wiele. Warto, warto, warto!

Znacie jeszcze jakieś dobre blogi o tematyce tworzenia stron internetowych? Podzielcie się w komentarzu!

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Podoba Ci się? Podziel się:
20

One thought on “Internetowe odkrycia – tworzenie strony WWW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *