FilmKultura

Król Rozrywki

Król Rozrywki

Król Rozrywki to film pełen kolorów, dziwactw i nadziei. Jest przepięknie i wesoło. Nie raz też wzruszająco! Muzyka jest świetna, kostiumy przepiękne. Czy czegoś możemy się nauczyć z tego filmu? Niewątpliwie!

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Król Rozrywki: 9/10 

Król Rozrywki to historia P.T Barnuma, który założył cyrk. Widzimy jego długą i ciężką drogę jaką przebył aby spełnić swoje marzenie. W połowie filmu, Barnum spada na drugi plan i wydarzenia z jego życia nie są już tak ważne. Jego pomysł jest nowatorski, dziwny i kiczowaty. Nie może przemówić do widowni, na której mu zależy, a więc do wyższych sfer. Najbogatsi uważają jego cyrk za tanią rozrywkę. W cyrku Barnuma występującą najróżniejsze osobowości, od kobiety z brodą po akrobatów. Co najważniejsze z filmu możemy wynieść kilka cennych lekcji.

Król Rozrywki

Warto walczyć o marzenia

Każda z piosenek, jaką usłyszysz podczas seansu Króla Rozrywki, mówi o spełnianiu marzeń w ten czy inny sposób. O pokonywaniu barier i słabości. O byciu sobą. Nie jest to oczywiście puste śpiewanie. Widzimy za tym akcje i dążenie do celu. I to jest piękne w tym filmie. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że takich filmów jest mnóstwo. Jest mnóstwo takich książek, a wszystko to jest oklepane. Ale! Myślę, że w dzisiejszym, podłym i bezwzględnym świecie jest Nam to niesamowicie potrzebne. Na każdej ulicy powinny być znaki, mówiące o tym, że nie ma rzeczy nie możliwych i warto spełniać marzenia. Czy wiecie, że depresja to choroba cywilizacyjna? Tak. Nie dajemy sobie rady z okrucieństwem Internetu, bezdusznością drugiego człowieka. Poddajemy się i uciekamy w nicnierobienie. To jest prostsze niż walka o marzenia. Leżenie przed telewizorem jest łatwiejsze, niż wysiłek związany z tworzeniem czegoś swojego, z walką o każde marzenie. Zacznij. Wstań i spełniaj marzenia, każdego dnia rób mały krok w stronę tego czego pragniesz. I nie przejmuj się kłodami rzucanymi pod nogi przez wszystkich. Nie warto. Oni nic nie robią, aby spełnić swoje marzenia, więc już wygrałeś.

Ścieżkę dźwiękową do filmu znajdziecie oczywiście na Spotify.

Mając wsparcie w bliskich jesteś niezwyciężony

To przesłanie także jest oklepane. Pokazuje jednak, że warto wspierać drugiego człowieka. W Królu Rozrywki, osoby występujące w cyrku, nie mają rodziny. Ale staja się rodziną dla siebie i po największych upadkach podnoszą się ponieważ mają swoje wzajemne wsparcie. Kochają się nie zważając na okoliczności są szczerzy i uwielbiają swoje towarzystwo. Wsparcie drugiej osoby to największa moc, jaka może Ci się przydarzyć. Jeśli masz takie osoby, jesteś szczęściarzem.

Jest pięknie, kolorowo i wzruszająco. Dawno nie byłam na tak pozytywnym filmie.

Widzieliście? Jakie jest Wasze zdanie?

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *