KulturaSerial

Mindhunter – Co się kryje w głowie mordercy?

Mindhunter

Już dawno nie oglądałam tak dobrego serialu! Mindhunter wciąga w całości i zostawia z niedosytem. Po pierwszym odcinku możecie czuć się zawiedzeni. Ale! Nie poddawajcie się, od drugiego odcinka nie będziecie mogli się oderwać! Oczywiście cały sezon jest dostępny na Netflix!

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Mindhunter: 9/10

Holden Ford, agent FBI, wpada na pomysł przeprowadzania rozmów z mordercami, aby poznać ich sposób myślenia. Na początku robi to za plecami swojego szefa, a także bez poparcia swojego partnera Bill’a Tench’a. Oboje pracują na wydziale behawiorystki. W końcu Bill dołącza do Holden’a i razem przesłuchują gadatliwego morderce. Szukają odpowiedzi na pytanie „Co skłania morderców do zbrodni?”. Prowadzą badania aby zapobiegać przestępcom. Dołącza do nich Wendy Carr, która chce wszystko uczynić bardziej naukowym.

Wszystko na Nas wpływa.

Wszystko ma jakiś powód. Każde zachowanie ma jakąś przyczynę. To główne przesłanie tego serialu. Jeśli robisz  komuś coś złego, nawet nieświadomie możesz wpłynąć na jego zachowanie w przyszłości. Największy wpływ ma na Nas rodzina. Mama i tata. To oni, ich obecność lub nieobecność, sposób bycia, kształtują Nas. Niektórzy sobie radzą ze wszystkim inni z błahostki robią wielką rzecz i zostaje w nich to na zawsze. Każde doświadczenie może Nas ukształtować i zmienić. Takie wnioski przychodzą mi na myśl po obejrzeniu Mindhuner.

Podoba mi się to, jaką przemianę przechodzi Holden w ciągu pierwszego sezonu. Z typowego nieśmiałego gościa, bojącego się odezwać przechodzi w poważnego agenta FBI, który ma swoje zdanie i działa zgodnie z własnym planem. Nie podoba mi się wątek miłosny Holden’a i jego dziewczyny Debby. Wszystko to jest bardzo sztuczne i wymuszone. Całkowicie nie wiem, po co dodali do tego wszystkiego postać Wendy, która nic nie wnosi i tylko mnie denerwowała przez cały czas trwania serialu.

Kostiumy i muzyka

Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście oprawa serialu. Wow. Muzyka jest świetna, poniżej wstawiam łącze do Spotify. Piękne zdjęcia i kostiumy. Uwielbiam seriale w takim klimacie.

W serialu widzimy jak psychologia wchodziła do świata policji, zbrodni i więzienia. Niewiele osób na początku w ogóle wierzy, że to coś pomoże. Nie są pozytywnie nastawieni. Wszystko co nowe z reguły Nam się nie podoba. Widzimy, jak kształtuje się pojęcie „seryjny morderca”. Jak Holden i jego współpracownicy wymyślają je w piwnicy i mają nadzieję, że się przyjmie.

Zło nie bierze się z nikąd. Nie było rozmowy ze sprawcami, w tym serialu, która wskazywałaby, że nie było powodu dla którego ktoś zabił. W przeszłości każda z osób popełniających zbrodnie doświadczyła przemocy, nękania, braku miłości.

Zwiastun

Uwielbiam produkcje z których można coś wynieść i chwilę się nad nimi zastanowić. Bardzo polecam! Na Netflix dostępny jest pierwszy sezon Mindhunter, liczący 10 odcinków.

Oglądaliście? Jakie są Wasze przemyślenia na temat serialu? Dajcie znać w komentarzu!

 

 

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *