FilmKultura

Najlepszy – zapada w pamięci i motywuje

Najlepszy

Pouczający i wzruszający. To napewno można powiedzieć o tym Najlepszym. Miejscami drastyczny, obrzydliwy i wulgarny. Co najważniejsze: m o t y w u j ą c y. Kolejny raz przekonujemy się, że nie ma rzeczy nie możliwych.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Najlepszy: 8/10

O czym jest Najlepszy?

Jest to historia Jerzego Górskiego, narkomana, jego przyjaciół w nałogu, jego dziewczyny, która także jest uzależniona. Film odpowiada na wiele pytań. Dlaczego ludzie biorą narkotyki? Jaki mają w tym cel? Co ich sprowadza na taką drogę? Czy jest ratunek dla osób uzależnionych. Jeśli można z tego wyjść, co potem? Czy można osiągnąć coś jeszcze? Czy Nasze ciało ma ograniczenia? Czy gdy bardzo czegoś chcemy możemy to osiągnąć?

Bardzo podobał mi się sposób pokazania nałogu w filmie. Został on uosobiony i pokazany jako obicie w lustrze, które żyje własnym życiem. Widzimy jak Jerzy przez cały film walczy z nim. Jak boli się spojrzeć w lustro. Jak nałóg go bije, namawia, wyzywa.

Najlepszy uświadamia jak ważne jest posiadanie celu. Najważniejsze, to znaleźć cel i się go trzymać. Kurczowo, do utraty sił. Jerzy znalazł sobie taki cel: chciał wziąć udział w wyścigu Ironman w Stanach Zjednoczonych. To jak ciężko pracował, ile go to wszystko kosztowało i ile osiągnął, jest przepiękne.

Najlepszy

Po seansie

Wychodzisz z kina, a film nadal jest gdzieś w Twojej głowie. I tak przeżywasz go powoli. I uczysz się (po seansie), że nie ma czegoś takiego jak niemożliwe, nie mogę, nie dam rady.

Nachodzi mnie taka refleksja, że bardzo często zapominamy o tym jak ważna jest motywacja i droga do celu. Poddajemy się z lenistwa. Poddajemy się gdy coś wymaga za dużo pracy. Każdy z Nas, w dzisiejszym świecie, jest po po prostu wygodny. Wszystko chcemy teraz i już. Coś wymaga od Nas poświeceń? Zostawiamy to. Ile Ty mógłbyś zrobić ze swoim czasem i życiem, gdybyś określił sobie jasno cel i dążył byś do Niego każdego dnia?

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *