Internetowe odkryciaKultura

Niedzielny Bałagan (2)

Niedzielny bałagan

Kolejna niedziela, a więc przeglądam ostatnie tygodnie w poszukiwaniu inspirujących treści.

Tydzień temu było tak:

jurata

Relax, na praktycznie bezludnej plaży, w Juracie. Bałtyk w maju (jeszcze przed sezonem), to moje największe odkrycie. Nawet 3 dni w takim miejscy dają niezłego kopa energetycznego i chęci do dalszego działania.

Podcasty

  1. Mała Wielka Firma i mega pozytywna rozmowa z Martą Krasnodębską. Dowiesz się z niej jak rozkręcić Twój pomysł i jak prowadzić sprzedaż kursów online mając klientki na całym świecie! Polecam także grupę Marty na Facebook’u, na której już jutro będzie odbywało się wezwanie związane z reklamą na social media. Całe mnóstwo wiedzy, totalnie darmowej.
  2. Słodko-gorzki podcast Michała Szafrańskiego o destrukcyjnych skutkach niespodziewanego sukcesu jego książki „Finansowy Ninja„. Temat dość nie typowy (kto pisze mówi o przykrych rzeczach), warto posłuchać o tym jak wielki sukces może na Nas wpłynąć. Mimo wielkiej radości, nadal pozostaje strach. Warte przemyślenia.

Narzędzia 

W zasadzie nie narzędzie ale technika pomodoro. Czy wiesz ile rzeczy możesz zrobić w 25 min? Mnóstwo przy całkowitym skupieniu, bez rozpraszaczy. Polega na tym, że ustawiasz czas na 25 min, skupiasz się nie robiąc w tym czasie nic innego jak to jedno zadanie. Niech nie rozprasza Cię Facebook czy jakaś myśl. Jeśli wpadłeś na jakiś pomysł zapisz go na kartce ale nie wykonuj go odrazu. Po tych 25 minutach pracy może się okazać, że nie było to aż tak ważne żeby przerywać pracę. Ja używam aplikacji Be Focused na iOS i Maca ale jest całe mnóstwo aplikacji działających tą metodą.

Blogi

Włoskie Love! Blog o języku i kulturze włoskiej. Może wybierasz się na wakacje do Włoch? Może kochasz pizze i pasty? Tak, czy inaczej blog jest warty uwagi. Najdziesz tam całe mnóstwo ciekawostek i języka włoskiego. Nauka języka nigdy nie była dla mnie tak ciekawa jak z Natalią z Włoskie Love.

Znasz może blog o języku angielskim w podobnym stylu? Daj znać w komentarzu!

Muzyka

Ostatni tydzień słuchałam tylko piosenek z Jamesa Bonda. Oczywiście jest to spowodowane śmiercią dwóch osób związanych z filmem. Bondowską playlistę znajdziesz na Spotify tutaj.

Wpadła mi w ucho piękna piosenka Harry Styles – Sign of the times 

 

A Wy?  Macie jakieś odkrycia tygodnia? Nowe inspiracje, pomysły?

Podzielcie się koniecznie!

 

 

Podoba Ci się? Podziel się:
20

One thought on “Niedzielny Bałagan (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *