KulturaSerial

OZARK – Jak prać pieniądze?

Ozark to opowieść praniu pieniędzy, utrzymaniu rodziny, porachunkach mafijnych. Obserwujemy trudności życia w małym mieście, gdzie wszyscy się znają, nie ma tajemnic. Serial pozostaje w mroczym klimacie dzięki ciemnym zdjęciom. Przyjemnie się to ogląda. Mimo, że nie czułam ekscytacji na myśl o następnym odcinku.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Ozark: 7/10

Uwaga! Tekst zawiera spoilery! 

Kolejny serial Netflixa z narkotykami w tle, nie wiem skąd fascynacja tym tematem. Tym razem, Nasz bohater Marty Byrde nikogo nie zabija. Mafia chce zabić jego. Pierze pieniądze dla mafii narkotykowej. Przez swojego wspólnika jest zmuszony zamknąć firmę i przenieść się do małego, ubogiego Ozark. Aby przeżyć musi wybrać niesamowite ilości pieniędzy. Marty przenosi się w nowe miejsce ze swoją żoną, Wendy Byrde, oraz dziećmi. Dzieci w końcu dowiadują się, czym naprawdę zajmuje się ich ojciec.

Oczywiście Martiego spotykają same nieszczęścia i kłopoty. Już na samym początku, najgorsi z najgorszych dowiadują się o ogromnej ilości pieniędzy, jaką przywiózł ze sobą. Już nie tylko jego szefowie chcą go zabić, sąsiedzi także.

Powstał tylko jedne sezon serialu ale są już zapowiedzi drugiego sezonu. Nie jest to mój ulubiony serial, nie wciągnął mnie aż tak żebym musiała obejrzeć kolejny odcinek już teraz, zaraz. Mimo to, dobrze się przy nim bawiłam. Fabuła nie jest bardzo rozciągnięta, poruszone są tylko ważne wątki i osoby. Ostatni odcinek sezonu bardzo mi się podobał. Zakończenie było nie oczywiste, do tego te wspaniałe efekty 🙂

Ozark

Ciekawym wątkiem w Ozark jest małżeństwo Wendy i Martiego. Przechodzą duży kryzys, widzimy jak zmagają się ze swoimi czynami każdego dnia. Wendy nie jest zwykłą żoną, przytakującą mężowi na wszystko, kurą domową. Chociaż takie jest pierwsze wrażenie, przekonacie się, że z nią się nie zadziera. Ich dzieci są tak samo dziwne jak cały ten serial.

Warto obejrzeć ale szału nie ma. Oglądaliście? Podobał się? Koniecznie dajcie znać!

Dla niezdecydowanych trailer serialu (całe szczęście nie pokazuje najlepszych momentów)!

 

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *