FilmKultura

Pierwszy Śnieg. Nawet aktorom się nie chce.

Nie czytałam książki Jo Nesbø Pierwszy śnieg ale obstawiam, że jest tysiąć razy lepsza niż film. Nie jest to trudne. Film jest wyjęty z emocji. Widz czuje, że powinny tam być. Wie, że chyba powinno się coś czuć. Aktorzy i atmosfera w filmie nie pomagają w tym ani trochę.

⭐️⭐️⭐️

Pierwszy Śnieg: 3/10

pierwszy śnieg
Miny aktorów idealnie odzwierciedlają moją minę podczas seansu.

Jakie emocje wzbudza film?

Przede wszystkim czułam nudę. Trochę obrzydzenia, przy scenach, gdzie widać moredrstwo. Poza tym nic. Mialam wrażenie, że aktorzy muszą odbębnić ten film, tą rolę. Oczywiście, była intrga. Zagadka była dobra, wykonanie tego wszystkiego było tragiczne.

O czym jest Pierwszy Śnieg?

To opowieść o policjancie, który specjalizuje się w sprawach o morderstwo. Harry Hole ma problem alkoholowy i z tego co zrozumiałam także narkotykowy. Dość poważny, ponieważ widzimy go w całkowitej nieświadomości leżącego na ziemi pod sklepem. Wraca po nieobecności na komistriat i wprasza się w sprawę kolejnego seryjnego mordercy. Morderca porywa kobiety z domu i zostawia przed ich domem bałwana. Każdemu porawniu towarzyszą opady śniegu. I oto cała historia. Potem zaczyna się pościg. Harry, przez cały film nie wygląda na zmartwionego. Nie jest przejęty, nie jest dynamiczny. Miałam wrażenie, że przez cały film ma jedną minę. Każda postać jest dosyć płytka. Rozwiązanie zagadki też jest płytkie, nie ma drugiego dna. Szczerze mówiąc, już od połowy filmu wiadomo kto zabił. Nie jest to bardzo strzeżona tajemnica. A szkoda. Mogło być fajnie, a wyszło niezbyt przyjemnie.

Będzie krótko. Bo co więcej można dodać do recenzji Pierwszego Śniegu, w którym nawet aktorom się nie chce grać. Tylko tyle: szkoda książki.

Oglądaliście? W Internecie zdania są podzielone. Niektórzy mocno go krytykują, inni bronią argumentami obrażającymi innych.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tego filmu?

PS. Post sponsorowany przez Pierwszy Śnieg nad Warszawą.

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *