FilmKultura

5 sposobów na hit kinowy, czyli Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Z okazji wczorajszego Dnia Dziecka wybrałam się do kina na Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. Dla czystej rozrywki rzecz jasna, bo czego więcej szukać w takiej „bajce”. Zastanawiałam się nad grupą odbiorców tego filmu. Czy to mają być dzieci? Dorośli? Młodzież? Nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie. Film jest sprzeczny. Żarty są ewidentnie dla dorosłych, a fabuła dla dzieci.

Uwaga! Tekst zawiera malutkie (tyci, serio!) spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

 

Piraci z Karaibów się kończą! Mam wrażenie, że co część jest to samo. Na koniec i tak wszyscy padną sobie w ramiona i będą szczęśliwi, jedynie biedny Jack Sparrow będzie sam jak zawsze (chociaż szczęśliwy z rumem w ręku). Schemat jak zawsze: wielkie kłopoty, bardzo groźny czarny charakter i miłość, która wyzwala wszystko. Pocałunki, padnie sobie w ramiona i koniec. Tylko czemu to tyle trwa? Dwie i pół godziny. Sposób na biznes super! Człowiek sobie myśli: „Oh! Piraci z Karaibów! Śmieszny Johnny Deep! Koniecznie idę!” Potem w kinie śpi albo odlicza minuty do wyjścia.

Jedyny pozytywny akcent w filmie to Salazar, czyli Javier Bardem! Aktor, który idealnie pasuje do paskudnych ról osób, którym brakuje piątej klepki. To w jaki sposób mówi, (polecam film w wersji z napisami) i sama jego twarz, są bezbłędne w tej roli. Oczywiście, ja jako największa fanka Bonda, pokochałam Javiera w Skyfall. Scena w wielkiej sali z komputerami, gdzie „torturuje” Jamesa, jest prześmieszna i komiczna.

5 sposobów na hit kinowy, czyli Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Jeśli zastosujecie te pięć rzeczy w opowiadaniu, książce czy filmie na bank stanie się on światowym hitem. Gotowiec, nie dziękujcie!

1. Czarny charakter zawsze musi mieć obrzydliwą twarz

Serio. Nie muszę chyba przypominać całej ciemnej strony mocy kinematografii, to oczywiste. W samych Piratach z Karaibów jest mnóstwo pięknych inaczej. Dodajmy do tego spalonego Darth’a Vader’a z Gwiezdnych Wojen i wiele innych, na potwierdzenie Naszej teorii.

czernycharakter

2. Naszyjnik to podstawa!

Najważniejszy atrybut w filmie, w których dwoje osób się rozstaje na długi czas i sobie coś obiecują?! NASZYJNIK! Nie ważne, jakie są okoliczności! Zawsze, ale to zawsze musisz mieć przy sobie naszyjnik, aby ktoś o Tobie nie zapomniał! Mama, tata, kochanka, przyjaciółka, syn, córka? Nie ważne, będzie nosił to cały czas! A na koniec, gdy spotkasz go po latach, odda Ci go i padniecie sobie w ramiona! (na samą myśl się wzruszam)

3. Żarty nie dla dzieci (filmie dla dzieci i dorosłych)

Koniecznie umieść w opowieści żarty o zabarwieniu erotycznym. Tylko nie wprost (ale tak żeby każdy załapał). Cóż za radość zapanuje na sali z powodu małej sugestii. Cóż za śmiech! Ah! Odrazu się człowiekowi lżej na sercu robi!

4. Miłość pokona wszystko

Nie ważne, gdzie jesteś i co robisz, co ma Cię spotkać. Jeśli jesteś kobietą, to na wielką przygodę zostanie Ci zesłany mężczyzna, w którym się zakochasz! Ideał z Twoich snów, o dobrym sercu ale nieśmiały jak cholera! Nie martw się! Wyzna Ci miłość (dosłownie albo w domyśle) dzięki swatce. I wszystko skończy się dobrze, na koniec będą kissy i przytulasy! Oww!

5. Jesteś sierotą? Twój tata jest blisko!

Klasyka gatunku! Znowu nawiązanie do Star Wars! „I’m your father„. Tak to właśnie jest z ojcami, są bliżej niż myślisz! Nie ciesz się jednak! Po wypłynięciu tej informacji na światło dzienne, 99% z nich umiera.

 

 

Widzieliście? Jak Wam się podobało? Koniecznie dajcie znać!

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *