Internetowe odkryciaKultura

Niedzielny Bałagan – przegląd tygodnia

Niedzielny bałagan

Kulturalny przegląd tygodnia

Podcasty

Pierwszy, niedzielny przegląd tygodnia, zaczynamy jednym, z moich największych odkryć ostatnich tygodni, podcastami. Wcześniej w ogóle ich nie słuchałam, teraz uwielbiam to robić! Podcasty są inspirujące, można zdobywać nową wiedzę praktycznie wszędzie. Słucham przez aplikację Podcasts na system iOS. Oczywiście, jednym z moich ulubionych, jest podcast Pani Swojego Czasu . Narazie są tylko dwa odcinki więc idealnie na początek. Ola opowiada o kulisach biznesu online i o swoich początkach. Ciekawą rozmowę, z Panią Swojego Czasu, znajdziesz w podcascie Agnieszki Sochy Słowem o biznesie.

Fajnym pomysłem jest grupa na Facebook’u W ruchu słucham podcastów. Znajdziesz tam całe mnóstwo fajnych podcastów (i miejsc gdzie można ich słuchać) 🙂

Narzędzia

Asana to narzędzie do planowania projektów grupowych. Jest to najlepsza aplikacja do planowania jakiej używałam. Możesz w niej tworzyć projekty, w nich zadania. Do każdego zadania możesz dodać podzadania, opisy, deadline oraz tagi. Jest tam także widok kalendarza. Idealna, ponieważ projekt można rozpisać na małe kroki. Docelowe przeznaczenie Asany, to zarządzanie projektami grupowymi, ale ja używam jej do zarządzania zadaniami prywatnymi. Całość jest bezpłatna, nie ma żadnych ograniczeń w ilości projektów czy zadań.

Feedly to program do przeglądania ulubionych stron internetowych. Jeśli lubisz czytać blogi, na pewno śledzisz ich wiele. Możesz zacząć je obserwować, tworzyć listy tematyczne. Każdy nowy post na blogach wyświetla się w widoku dziennym. Korzystanie z aplikacji jest darmowe, daje dużą oszczędność czasu oraz pewność, że żaden post Ci nie umknie.

Blogi

Zwierz Popkulturalny to przezabawny blog, głównie o filmach i serialach. Warto tam zaglądać, jeśli chcesz wiedzieć na co warto iść do kina. Zwierz jest bardzo bezpośredni i nie boi się pisać prosto z mostu jak jest. Uwaga, jeśli bardzo cenisz przecinki, nie jest to miejsce dla Ciebie. Zwierz nie zna się na przecinkach (co nie umniejsza wartości tesktów!).

Na blogu Kobiety Biegają znajdziesz wspaniały tekst o tym, jak to jest przebiec maraton. Artykuł jest inspirujący, nawet jeśli nie biegasz.

Muzyka

Niedawno ukazała się nowa piosenka Charile Puth Attention – całe mnóstwo pozytywnej energii.

Moimi muzycznymi odkryciami w ostatnim tygodniu są:

Shawn Mendes – There’s Nothing Holdin’ Me Back

Mando Diao – Shake

Lord Huron – The Night We Met (za sprawą serialu 13 Reasons Why)

Jeśli chcesz być na bierząco z Muzycznym Bałaganem, śledź playlistę „Kulturalny Bałagan” na Spotify

 

 

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *