KulturaSerial

Riverdale, czyli małe miasteczko i szkolne problemy

Riverdale

Riverdale to mieszanka Trzynastu Powodów i Plotkary. Gra tu nawet ten sam aktor (Ross Butler), co w trzynastu powodach. Wciąga, wciąga i jeszcze raz wciąga. Tak! Jest płytki i przerysowany. Tak! Jest niesamowicie amerykański, a większość problemów jest wymyślonych. Ale… ten klimat, te postacie! U w i e l b i a m !

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Riverdale: 7/10

O czym jest Riverdale?

Riverdale to nazwa miejscowości, gdzie dzieje się akcja. Dotychczas spokojna miejscowość zmienia się po tym, gdy zostaje zamordowany nastolatek z najbogatszej rodziny w mieście. Grupa jego szkolnych kolegów stara się odnaleźć zabójce i rozwiązać kilka zagadek. Ich rodzice znają się bardzo dobrze. Sami razem chodzili do tej samej szkoły. Są intrygi, ciąże, złamane serca i zdrady! Dzieje się!

Przerysowane postacie i sytuacje

Riverdale jest pełne przesady i niestworzonych historii, które w prawdziwym życiu nie mają szans się zdarzyć. Motywy postępowań bohaterów są także niewiarygodne. Czy kłótnia dwóch rodzin może doprowadzić do takich strasznych wydarzeń? Tempo, w jakim bohaterowie się zakochują, wybaczają i zmieniają zdanie, także jest zastraszające. Dzieci nie są już dziećmi. Niby mają 16 lat, a mogą stawiać warunki swoim rodzicom, podpisywać dokumenty, mieć romanse z nauczycielami. Nie re al ne.

Stroje (a raczej ich brak)

Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego, że do szkoły chodzi się w za krótkich bluzkach i spódnicach tak krótkich, ze ledwo zakrywają majtki? I nie ma w tym nic złego. Wszyscy się cieszą! Dodatkowo: w Ameryce nie ma ludzi ubogich. Pieniądze to nie jest problem. Czasem zdarzają się problemy finansowe. Ale co z tego? Dom jest nadal duży i są pieniądze na kolacje w knajpach. A stroje barrdzo markowe.

Niesamowita jest siostra bliźniaczka zamordowanego, Cheryl Blossom. Przebiegła i tajemnicza. Do tego wygląda niesamowicie w serialu.

Riverdale

Mimo wszystko warto!

Warto obejrzeć, serio! Przednia rozrywka. Chyba, że nie znosisz tego typu seriali. Nie męcz się. Mi się bardzo podoba. Na Netflix są dostępne dwa sezony, drugi nadal wychodzi. Nowy odcinek co tydzień pojawia się na platformie.

Oglądaliście? Co myślicie? Tradycyjnie dajcie znać!

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *