KulturaSerial

The Crown sezon 2 zawitał na Netflix!

the crown

Kto już obejrzał cały drugi sezon? Ja dozuję sobie tą przyjemność. Oglądam jeden odcinek każdego dnia. Dla tych, co nie widzieli jeszcze tego serialu, zachwyca pięknem, oburza obłudą. Dla niezdecydowanych: Warto, warto, warto.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

The Crown: 9/10

Tydzień temu na Netflix wszedł nowy sezon serialu o rodzinie królewskiej, The Crown. Najwierniejsi fani zapewne skończyli oglądanie już w poprzedni weekend i zastanawiają się, kiedy ukaże się następny sezon.

O czym jest The Crown?

Gdyby ktoś nie słyszał o tej produkcji, jest ona o Królowej Elżbiecie. Jej początkach na tronie, jej rodzinie, relacji z mężem. Wchodzimy z butami do pałacu, poznajemy sekrety rodziny Królewskiej. Miłe jest to, że Oni w ogóle nie mają wspaniałego, usłanego różami życia. Wręcz przeciwnie. Mimo całego przepychu, jaki ich otacza są przytłoczeni etykietą, pozorami. Muszą być nienaganni w każdej sytuacji. Muszą walczyć o utrzymanie Monarchii, pilnując swojego zachowania na każdym kroku.

The crown

Jak to jest być królową?

Bycie Królową wcale nie jest łatwe. Jest niesamowicie trudne. Nie możesz być sobą i mieć własnego zdania. Właściwie Elżbieta nie ma żadnej władzy, co w pierwszym sezonie jej przeszkadzało. Korona, którą zostało obciążona może zniszczyć jej małżeństwo. Filip nie jest zadowolony z tego, że żyje w cieniu swojej żony. Musi wszędzie, w każdej sytuacji być za nią.  Jej matka i babka składają jej pokłony. Całe szczęście nie widzimy szczegółów relacji z dziećmi. Mimo to, w nielicznych scenach widzimy, że są one strasznie wytresowane.

Nie jest sztywno

Wydawać by się mogło, że serial będzie drętwy jak uroczystości, w których bierze najczęściej udział królowa. Nic bardziej mylnego. Bywa naprawdę zabawnie. Są emocje, nerwy. Są oczywiście momenty, gdzie myślisz sobie: „nie rób tego.” I zamykasz oczy, żeby ktoś nie popełnił głupiego błędu. Mimo wszystko, serial trzyma w napięciu. Jest oczywiście, wspaniałą lekcją historii w bardzo przystępnej formie.

Kawał dobrej roboty!

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *