KsiążkaKultura

Trylogia – Stephen King

Trylogia Stephen King

Stephen King spróbował swoich sił w powieści detektywistycznej. Moim zdaniem dał radę, chociaż jak w większości przypadku pierwsza część jest zawsze najlepsza, potem wszystko robi się bardzo naciągane. W ostatniej części trylogii King pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Zaprasza Nas do świata, gdzie nad umysłem drugiej osoby można zapanować za pomocą hipnozy i małego ekranu…

Pan Mercedes Stephen King

Pierwszy tom, czyli „Pan Mercedes” to dobra lektura na Nasze czasy, pełne przemocy i zamachów. Właściwie o tym jest cała książka. O źle, które rodzi się nie wiadomo skąd. Może jest wrodzone? W każdym razie, Brady Hartsfield, czyli czarny charakter jest zły do szpiku kości. Mimo, że wszystkie karty są odkryte, wiemy dokładnie co dzieje się po ciemnej stronie mocy, książka trzyma w napięciu. Główny bohater, emerytowany policjant Bill Hodges, wzbudza sympatię swoim poczuciem humoru. A więc wszystko jest na swoim miejscu 🙂

Znalezione nie kradzione Stephen King

„Znalezione nie kradzione” całkowicie odbiega od pierwszej i ostatniej części przygód det. em. Hodges’a. Brady schodzi ze sceny, za to obserwujemy poczynania maniaka literatury, który dla książek o Jimmym Goldzie jest w stanie zrobić dosłownie wszystko. Chora fascynacja literaturą, nie pierwszy raz ukazuje się w twórczości Stephan’a King’a (Misery – nie czytałam, oglądałam film). „Wszystko gówno znaczy” – to hasło przewodnie tej powieści. Ta część, najmniej mi się podobała, nie trzyma tak bardzo w napięciu, tylko na koniec są fajerwerki.

Koniec Warty Stephen King   Ostatnia, najbardziej Kingowska część „Koniec Warty”, jest połączeniem powieści detektywistycznej i stylu autora. Mamy do czynienia ze zjawiskami niesamowitymi, nierealnymi. Ludzie drony oraz inne nietypowe pomysły. Działa, tym bardziej jak czyta się na czytniku… (po przeczytaniu wszystko stanie się jasne:))

Warto przeczytać wszystkie trzy, nie jest to czas zmarnowany. Jednak najbardziej godna polecenia jest część pierwsza, na podstawie której został nakręcony serial. Premierowy odcinek ukarze się 9 sierpnia 2017. Uwaga! Zwiastun jest osób, których nie denerwuje niezgodność książki z ekranizacją 🙂 (mnie doprowadza to do SZAŁU)

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *