KulturaWtorek + podcast = ❤️

Wtorek + podcast = ❤️(2)

WTOREK Z PODCASTEM

Kocham podcast! W tym tygodniu: chwilę się pokłócę z Jackiem Kłosińskim, posłuchamy podcastów o poszukiwaniu pracy oraz współpracy z mediami tradycyjnymi.

Na początek podcast Mała Wielka Firma (tak mój ulubiony, tak będzie tu co tydzień). Kolejny odcinek, warty polecenia, to rozmowa z Natalią Bogdan, założycielką firmy Jobhouse, która po stracie pracy świetnie sobie poradziła i założyła własną firmę. Historia Natalii jest warta wysłuchania i zainspirowania się nią. Mam wrażenie, że miała dużo szczęścia w całej tej sytuacji. Więcej o samym radzeniu sobie z takim kryzysem posłuchasz w podcaście Finanse Bardzo Osobiste, tutaj znajdziesz odcinek z Natalią. Jeśli chodzi o rozmowę z Markiem Jankowskim, to zarówno jeśli jesteś pracownikiem szukającym pracy, jak i pracodawcą szukającym pracownika, znajdziesz coś dla siebie. Mimo, że całość jest bardziej skierowana do przedsiębiorców i przeprowadzania rekrutacji we własnej firmie, ja zauważyłam kilka błędów, jakie popełniałam szukając pracy jakiś czas temu. Fajnie posłuchać na co zwracają uwagę profesjonaliści podczas rozmów rekrutacyjnych.

Praca/współpraca z mediami tradycyjnymi?

2 godziny wspaniałej rozmowy z Jarosławem Kuźniarem znajdziecie w podcaście Więcej niż oszczędzanie pieniędzy (możecie tę rozmowę także zobaczyć). Bardzo wartościowy materiał. Pokazuje, że nie zawsze trzeba mieć znajomości, czy rodzinę w dużych mediach aby się do nich dostać i stać się rozpoznawalnym. Wystarczy samozaparcie i łapanie każdej szansy jaka Ci się nadarza, a jeśli szansa się nie pojawia – sam ją sobie stwórz! Panowie odsłaniają kulisy pracy w telewizji, czyli brutalnego dla dziennikarzy świata. Mam wrażenie, że po 20 minutach podcastu zarówno prowadzący jak, i gość zapomnieli, że to się nagrywa, więc wyszło naprawdę fajnie. Warto poświęcić 2 godziny na posłuchanie tego podcastu. Pozostają w temacie mediów tradycyjnych, możecie posłuchać też podcastu To się opłaca i rozmowy ze specjalistką od PR , Justyną Kozioł, która doradza w jakich biznesach i sytuacjach warto zaczynać współpracę z telewizją, prasą czy radiem.

Zarządzanie czasem – online czy offline?

Jak już wcześniej pisałam lubię podcast Jacka Kłosińskiego, jest krótki, treściwy i konkretny. W ostatnim odcinku była mowa o organizacji pracy, jak najbardziej przydatny materiał. 5 prostych punktów, praktycznie gotowa checklista do wdrożenia od zaraz w życie. Jedną z propozycji już zaczęłam stosować. Jednym z punktów było narzędzie do samego planowania, tutaj polecane były aplikacje mobilne. Bo się synchronizują, bo dostęp wszędzie itd. itd. Ok, zgadzam się, jeśli chodzi o pracę grupową – nie będę zakładała notatnika, czy plannera i dzieliła się nim z innymi osobami. Ale ja nie wyobrażam już sobie pracy nad sobą, swoim czasem, swoimi zadaniami w aplikacji. Próbowałam, serio! Moja Asana miała tysiące obszarów i projektów, wszystko rozłożone na czynniki pierwsze, napracowałam się nad tym niemiłosiernie ale…

Ale nie wchodziłam tam w ogóle, nie sprawdzałam, nie odznaczałam zadań. A to dlatego, że nie mogłam wytworzyć w sobie nawyku, dostęp do niej był tylko na komputerze (na telefonie działa słabo, jest nie czytelna). Czasem bałam się, że jak otworzę komputer to zaraz zacznę sprawdzać: mail, facebook i inne zamiast pracować nad celami. Więc zrezygnowałam z Asany i zainwestowałam w piękny zeszyt, mój bullet journal. Jestem zachwycona! Mam go już miesiąc i coraz lepiej mi idzie notowanie wydatków, śledzenie nawyków, robienie notatek do postów na bloga, dzienne listy zadań. Wszystko w jednym wspaniałym miejscu. Nie mówię, że aplikacje są złe, bo uwielbiam z nich korzystać do innych celów niż zarządzanie czasem/zadaniami. Każdy ma jakieś preferencje, więc zdecydujcie sami co Wam bardziej odpowiada 🙂

Samych wspaniałości!

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *