Wtorek + podcast = ❤️

Wtorek + podcast = ❤️(3)

WTOREK Z PODCASTEM

Siódma rano. Poniedziałek. Wielki korek na autostradzie bez możliwości ucieczki. Czy może być coś gorszego niż takie rozpoczęcie tygodnia? Jak spędzić ten czas produktywnie, żeby nie zmarnować dwóch godzin na samym początku tygodnia? Podcast, moi drodzy. Podcast.

Ostatnio odkryłam podcast Mariusza Chrapko Menedżer plus. W tym podcasie możemy posłuchać o zarządzaniu sobą oraz firmą. Mariusz Chrapko porusza tematy ważne dla organizacji. Ostatnio przeze mnie słuchane odcinki to: 064: Jak ujarzmić open space? Rozmowa z Grzegorzem Frątczakiem oraz 066: Zasada Jeża. To co jest bardzo fajne, to długość odcinków. Są w sam raz. Wszystkie informacje są przekazywane w sposób zwięzły bez odchodzenia od tematu. Nie ma też dużo „naganiaczy” do polecania itd.

W rozmowie z Grzegorzem Frątczakiem, autorem projektu Jak ujarzmić open space? poruszany jest temat warunków do pracy w firmach. Co jest lepsze: osobne pokoje czy open space? Praca w zdalnym zespole czy w biurze? W jakich warunkach najbardziej efektywnie pracujemy? W zależności od pracy przez Nas wykonywanej, odpowiedzi na powyższe pytanie będą inne. Jednak w większości przypadków open space to nic dobrego. Ciągłe przerywanie pracy sprzyja nie robieniu niczego. Ciągłe sprawdzanie skrzynki mailowej, także Nas rozprasza. Warunki pracy korporacyjnej załatwiają Nam długie nadgodziny w pracy. Jeśli jesteś zarządzasz jakimś zespołem lub chcesz poprawić swoje warunki pracy, aby być bardziej produktywnym, koniecznie posłuchaj tego podcastu.

Odcinek sześćdziesiąty szósty o sekretnym sposobie na sukces, czyli Zasadzie Jeża jest także interesujący, choć żeby coś z niego wynieść chyba należy posłuchać go dwa razy, w dużym skupieniu. Brakowało mi trochę podsumowania tematu. Sprawdźcie sami!

Oczywiście wtorek byłby stracony bez Małej Wielkiej Firmy. Tym razem słuchałam odcinka 178, czyli  rozmowy z Magdaleną Urbaniak o PR. Pani Magda to bardzo interesująca osoba, pracuje w Brand24 ale zajmuje się także rynkiem… rolnym! Kombajny i ciągniki! Wytrzeszczyłam oczy jak to usłyszałam. Kiedy warto lub nie martwić się o PR swojej firmy? Jak być oryginalnym w tym temacie? Co zrobić jeśli Twój produkt w żaden sposób nie wydaje się interesujący, tak aby stworzyć fajny fanpage? Dowiecie się tego na pewno w tym podcaście. Pani Magda przytacza super przykłady firm, których produkty mogłyby wydawać się nudne, a jednak znalazł się pomysł na ich PR.

A Ty? Słuchałeś ostatnio czegoś fajnego?

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *