KsiążkaKultura

Za zamkniętymi drzwiami – B. A. Paris

Za zamkniętymi drzwiami

Piękny dom, przystojny, zamożny mąż. Wielka miłość, serdeczność i uśmiechy. Idealne życie, piękne przyjęcia. Kto by nie marzył o takim życiu? Za zamkniętymi drzwiami to opowieść o tym, jak pozory mogą zawodzić.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Za zamkniętymi drzwiami – B. A. Paris: 6/10

za zamkniętymi drzwiami

 

Ta książka nie jest wybitna. Powiedzmy to sobie szczerze. Spotkałam się z opiniami, że jest za płytka. I zgadzam się z tym w stu procentach. Jest to bardziej czasoumilacz, niż super przygoda. Grace poznaje bardzo przystojnego, bogatego mężczyznę i odrazu się w nim zakochuje. Jack jest prawnikiem specjalizującym się w sprawach o przemoc domową. Broni kobiety w sądzie, przed ich mężami. Szybko biorą ślub, wprowadzają się do idealnego domu. Wychodzą na bankiety, przyjęcia, spotkania z przyjaciółmi. Zawsze nierozłączni. Zawsze zgodni. Grace jest wspaniała kucharką i urządza cudowne przyjęcia. Idealna para. W książce mamy szansę poznać kulisty ich cudownego życia.

Nie jest tak cudownie

Czego uczy Nas ta książka? Nigdy nie jest idealnie. Nic nie jest takie jak nam się wydaje. Pozory mylą. I tak dalej, i tak dalej. Oczywiście od początku domyślamy się, że coś musi być nie tak. Obstawiamy różne opcje. Mimo wszystko, to co robi Jack jest zaskoczeniem. Czasem wydaje się, że historia jest trochę naciągana, że nie da rady tak zrobić w prawdziwym życiu. A jednak. Wydaje mi się, że w społeczeństwie tak zabieganym i egoistycznym, jest to możliwe. Nie chce psuć niespodzianki i ujawniać, co naprawdę dzieje się Za zamkniętymi drzwiami.

Niedorozwinięte wątki

Niektóre z wątków, na przykład: jaki jest motyw Jacka, są rozwinięte. Coś wiemy ale nie za wiele. O relacjach Grace z innymi ludźmi, przed małżeństwem, nie wiemy praktycznie nic. Wiadomo, to ułatwia sprawę autorce ale nie czytelnikowi. Ja czułam się trochę oszukiwana podczas lektury. Dodatkowe zdania w tym przypadku, wcale by nie zaszkodziły. Cóż, może kolejna książka będzie lepsza.

Czytaliście/słuchaliście Za zamkniętymi drzwiami? Dajcie znać, czy podzielacie moje zdanie? A może dla Was to mego hit?

 

 

Podoba Ci się? Podziel się:
20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *